Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o. je světovým lídrem v produktech pro vědu s více než 90 000 zaměstnanci v 50 zemích světa. V brněnském technologickém centru vyvíjíme a vyrábíme špičkové elektronové mikroskopy a spektrometry, jejichž historie sahá až do 50. let do bývalé Tesly Brno. Naše přístroje se podílejí na vědeckých objevech v lékařství, materiálovém výzkumu i vývoji budoucích mikročipů.

Software
je mozkem našich přístrojů. Řídí hardware a kompenzuje jeho nedokonalosti s nanometrovou přesností. Zpracovává velké datové toky, musí se sám umět zotavit z chyb a diagnostikovat příčiny. Naše aplikace umožňují automaticky skenovat mikroskopické vzorky nebo je opracovávat iontovým paprskem a odkrývat tak struktury pod povrchem. Tyto automatizované procesy mohou trvat i více jak týden, přesto se nesmí ztratit jediný pixel drahocenných dat.

Naši softwaroví inženýři řeší různorodé výzvy. Někteří z našich kolegů jsou také absolventy FIT - např. softwarový manager Jaroslav Kadlec.


Přednášející partnera

Bronislav Přibyl

Broněk vystudoval FIT v roce 2010 a do roku 2017 pracoval na disertaci v oblasti počítačového vidění. Poté si ho získal Thermo Fisher Scientific, kde působí jako softwarový inženýr a vyvíjí aplikační software pro elektronové mikroskopy v C#. Baví ho sofistikovanost těchto vědeckých přístrojů a věří, že právě software je klíčem ke zjednodušení ovládání a zpřístupnění většímu okruhu výzkumníků.

Ondřej Machek

Ondřej Machek vystudoval kybernetiku na FEKT VUT. Posledních 10 let pracuje v Thermo Fisher Scientific, kde se nejprve zabýval vývojem softwarové platformy pro elektronové mikroskopy, poté se přes experimentování s neuronovými sítěmi dostal do skupiny Software Advanced Technology, kde se zaměřuje na vývoj a aplikaci AI přímo do SW a špičkových mikroskopů pro naše zákazníky.

Pavel Pitner

Jsem absolventem Fakulty informatiky na Masarykově univerzitě a od té doby se pohybuji v prostředí softwarového vývoje. Zpočátku jako programátor a softwarový architekt, mnoho posledních let pak jako vedoucí vývoje. Rád kombinuji technickou práci s prací s lidmi - jejich rozvojem, vytvářením efektivních týmů a podporou spolupráce.

Zbyněk Vraštil

Zbyněk Vraštil vystudoval informatiku na Palackého Univerzitě v Olomouci. V Thermo Fisher Scientific pracuje přes 14 let na vývoji aplikačního softwaru pro elektronové mikroskopy v rolích vývojáře, team leada a architekta. Problematika softwarového designu a architektury je jeho dlouhodobým koníčkem a vášní.