Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o. je světovým lídrem v produktech pro vědu s více než 90 000 zaměstnanci v 50 zemích světa. V brněnském technologickém centru vyvíjíme a vyrábíme špičkové elektronové mikroskopy a spektrometry, jejichž historie sahá až do 50. let do bývalé Tesly Brno. Naše přístroje se podílejí na vědeckých objevech v lékařství, materiálovém výzkumu i vývoji budoucích mikročipů.

Software
je mozkem našich přístrojů. Řídí hardware a kompenzuje jeho nedokonalosti s nanometrovou přesností. Zpracovává velké datové toky, musí se sám umět zotavit z chyb a diagnostikovat příčiny. Naše aplikace umožňují automaticky skenovat mikroskopické vzorky nebo je opracovávat iontovým paprskem a odkrývat tak struktury pod povrchem. Tyto automatizované procesy mohou trvat i více jak týden, přesto se nesmí ztratit jediný pixel drahocenných dat.

Naši softwaroví inženýři řeší různorodé výzvy. Někteří z našich kolegů jsou také absolventy FIT - např. softwarový manager Jaroslav Kadlec.


Přednášející partnera

Filip Matuška

Filip vystudoval Ekonomickou informatiku na Mendelově univerzitě v Brně. Již na univerzitě pracoval jako vývojář univerzitního informačního systému. První komerční zkušenosti začal sbírat ve společnosti Siemens jako C++ vývojář backend serveru pro mobilní sítě 3. generace. Po 5 letech přešel do společnosti FEI (současný Thermo Fisher Scientific), kde začal jako SW projektový manažer. Několik let úspěšně vedl SW projekty pro elektronové mikroskopy a byl u řady důležitých produktových novinek uváděných na trh. Nyní se již 5 rokem věnuje vedení SW oddělení, přičemž v posledních 2 letech se jedná o globální tým z celého světa (CZ, USA, NL, UK, Korea). Filip je velký podporovatel inovací a snaží se stále posouvat SW v naší společnosti dál a dál.

Jaroslav Kadlec

Jarda vyvíjí SW v C#/.NET od roku 2003. Po vystudování FITu na UPGM pracoval 10 let jako vývojář a architekt v oblasti distribuovaných interaktivních simulací pro výcvik ozbrojených složek (implementoval full mission simulátor BVP-2, rekonfigurovatelné virtuální simulátory a simulátory pro podporu výcviku složek Integrovaného Záchranného Systému). V současné době pracuje na vývoji SW pro elektronové rastrovací mikroskopy, zaměřené zejména na průmysl (automobilový, železozpracující), ale také na aditivní (3D tisk) a nebo forenzních laboratoře (nalezení střelného prachu). A není na to sám, vede dva týmy podobných nadšenců. Velmi rád zkouší nové věci a technologie, ve volném čase zkouší mentoring a coaching, dělá trochu do bojových umění a hodně plave.

Lukáš Hübner

Lukáš absolvoval FIT VUT v Brně se zaměřením na grafiku a multimédia. Po 3 letech strávených vývojem software v oblasti 3D modelování a simulací našel zalíbení v tvorbě automatických aplikací pro elektronové mikroskopy. Za 7 let ve společnosti Thermo Fisher Scientific absolvoval cestu od řadového software inženýra po senior manažera a společně se svým týmem se nyní věnuje vývoji automatizace pro výrobce polovodičových součástek jako Samsung či Intel. Rád využívá programování k řešení problémů z jiných technických domén a je spoluautorem několika patentů.