Panelová diskuze: Budoucnost IT? Co budou vyhledávané kompetence IT inženýra za 5, 10, 20 let?

Panelová diskuse15:05 - 15:55Místnost E112

Zástupci průmyslu budou debatovat na otázku budoucího vývoje IT, jak se na tuto "velkou neznámou" připravit, na co se lze těšit nebo naopak, z čeho mít obavy atd. Také se zeptáme, jak se mění požadavky na IT profesionály a jaké změny lze do budoucna očekávat.

Absolventi

Jan Jašek

SolarWinds
Honza působí jako ředitel vývoje a vedoucí brněnské pobočky firmy SolarWinds, která má v Brně přes 300 zaměstnanců. V IT sektoru pracuje přes 20 let, svoji kariéru začal netradičně jako QA inženýr, a dnes se věnuje mimo jiné firemní kultuře, inovaci, a agilním metodikám.

Jiří Kyzlink

Y Soft Corporation
Jiří pracuje na pozici Software and Hardware Engineer ve společnosti Y Soft. Baví ho programování, a to od vestavěných systémů až po desktopové aplikace. V poslední době se specializuje na DevOps. Ve volném čase taky rád sportuje a bastlí.

Lubomír Mráz

Sewio
Ľubomír je absolventem VUT na Fakultě elektrotechnické a komunikačních technologií, obor Telekomunikace. Vývojem embedded zařízení se věnuje 12 let. Je spoluzakladatel firmy Sewio kde 6 let vede technický vývoj.

Martin Kolařík

EdHouse
Martin programuje celý život a celý život si pamatuje, jak na základní škole neuměl propojit dva jednoduché cykly. V Basicu 6 IQ 151. Bylo to příliš složité. Od té doby Martin hledá způsoby, jak programovat jednoduše, minimalisticky, ergonomicky a čitelně. Rád čte a mrzelo ho, když vyhrály jazyky se složenými závorkami. Martin chápe, že každý se v nějakém jazyce specializuje, ale nerozumí, když si ze specializace někdo udělá skříňku. Programování je totiž jenom jedno. Martin aktivně píše do CPP, CS, PHP, JS, TS a RS, a trápí se, když to nemůže být RS.

Michal Závišek

Honeywell
je ředitelem oddělení elektronických řešení v divizi Honeywell Aerospace Engineering EMEA. Michal začínal v Honeywellu v Brně v roce 2006 jako systémový inženýr pro systémy Flight Controls. Prošel různými technickými a vedoucími rolemi v Honeywell Aerospace v České republice a Spojených státech a nyní vede týmy ~230 leteckých inženýrů v České republice, Francii a Švýcarsku.
Jsem absolventem Fakulty informatiky na Masarykově univerzitě a od té doby se pohybuji v prostředí softwarového vývoje. Zpočátku jako programátor a softwarový architekt, mnoho posledních let pak jako vedoucí vývoje. Rád kombinuji technickou práci s prací s lidmi - jejich rozvojem, vytvářením efektivních týmů a podporou spolupráce.
Radek působí v IBM Brno jako Architect Lead. V IBM začal pracovat před 15 lety. Po několika letech zjistil, že ho více zajimá problematika řízení lidských zdrojů a zaměřil se na management specializovanych tvůrčích týmů. Přes své humanitní vysokoškolské vzdělání se pohybuje v IT více než 25 let.

Tomáš Ondráček

Artin
Tomáš je jedním ze dvou majitelů největšího softwarehousu v Brně – ARTINu. ARTIN už od roku 1998 poskytuje služby v oblasti softwarového vývoje a integrace, quality assurance, supportu a souvisejících konzultací. Tomáš říká, že každý člověk nás může nějak posunout nebo obohatit, když mu opravdu nasloucháte. A je jedno, jestli je to známý vizionář ukazující cestu k Marsu, hudebník zvládající bravurně několik nástrojů, nebo třeba paní uklízečka, která vás naučí, jak lépe naskládat nádobí do myčky. Tomáše zajímá oblast AI, kterou vystudoval, a především její uplatnění v praxi. Hledá a zapojuje se do zajímavých projektů, kde by se to dařilo, jako například Roboauto nebo virtuální recepční.