Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o. je světovým lídrem v produktech pro vědu s více než 90 000 zaměstnanci v 50 zemích světa. V brněnském technologickém centru vyvíjíme a vyrábíme špičkové elektronové mikroskopy a spektrometry, jejichž historie sahá až do 50. let do bývalé Tesly Brno. Naše přístroje se podílejí na vědeckých objevech v lékařství, materiálovém výzkumu i vývoji budoucích mikročipů.

Software
je mozkem našich přístrojů. Řídí hardware a kompenzuje jeho nedokonalosti s nanometrovou přesností. Zpracovává velké datové toky, musí se sám umět zotavit z chyb a diagnostikovat příčiny. Naše aplikace umožňují automaticky skenovat mikroskopické vzorky nebo je opracovávat iontovým paprskem a odkrývat tak struktury pod povrchem. Tyto automatizované procesy mohou trvat i více jak týden, přesto se nesmí ztratit jediný pixel drahocenných dat.

Naši softwaroví inženýři řeší různorodé výzvy. Někteří z našich kolegů jsou také absolventy FIT - např. softwarový manager Jaroslav Kadlec.


Přednášející partnera

Jaroslav Kadlec

Jarda vyvíjí SW v C#/.NET od roku 2003. Po vystudování FITu na UPGM pracoval 10 let jako vývojář a architekt v oblasti distribuovaných interaktivních simulací pro výcvik ozbrojených složek (implementoval full mission simulátor BVP-2, rekonfigurovatelné virtuální simulátory a simulátory pro podporu výcviku složek Integrovaného Záchranného Systému). 9 let se věnoval vývoji a vedl týmy vyvíjející SW pro elektronové rastrovací mikroskopy, zaměřené zejména na průmysl (automobilový, železozpracující), ale také na aditivní (3D tisk) a nebo pro forenzní laboratoře (nalezení střelného prachu). Poslední rok vede týmy podobných nadšenců, zaměřené na automatizaci hledání vad v polovodičových součástkách (čipy, paměti) s využitím elektronových mikroskopů. Velmi rád zkouší nové věci a technologie, ve volném čase mentoruje a jak to jde tak sportuje.

Michal Talanda

Michal Talanda vystudoval informatiku v roce 2000 na tehdejší Fakultě elektrotechniky a informatiky VUT, a hned poté začal působit jako softwarový inženýr. V tehdejší firmě FEI (dnes Thermo Fisher Scientific) se postupně vypracoval přes softwarově manažerské role až na současného hlavního softwarového architekta brněnské pobočky Thermo Fisher Scientific. Michal vedl mezinárodní vývojové týmy a řídil projekty pro vývoj softwaru pro elektronové mikroskopy. Michal věří ve zpochybňování status quo, skutečnou agilitu a propojení podnikání s inženýrskou excelencí.